październik'13

taki tytuł nosi plakat-arkusz Krzysztofa Kuczkowskiego dołączony do „Toposu” 5/2013. Znajdziemy w nim nowe wiersze poety: „Adamek vs Kliczko”, „Ktoś Inny”, „Piszesz: Holden Caulfield”, „Biegnij, leć”, „Wiersz piąty i szósty”, „Wysoka izbo” oraz „Bom-bym-bo”. Redaktorem serii arkuszy poetyckich dwumiesięcznika literackiego „Topos” jest Tadeusz Dąbrowski, opracowanie graficzne: Przemek Dębowski.

Topos” można kupić w salonach EMPiK, w redakcji przez stronę: www.topos.com.pl, na Allegro i w prenumeracie.

stefczykWszyscy jesteśmy w drodze” – taki tytuł nosi rozmowa jaką z Krzysztofem Kuczkowskim przeprowadził Maciej Mazurek, poeta, malarz, publicysta, redaktor naczelny czasopisma „Arttak”.

Krzysztof Kuczkowski: „Przyszło nam żyć w czasach chaosu aksjologicznego o niebywałym wymiarze. W czasach, kiedy słowa nie znaczą tego co znaczą, bo nadaje się im sensy doraźnie przydatne. Zjawisko nowe nie jest. Kiedyś już to przerabialiśmy. Myślę o peerelowskiej nowomowie.”

Rozmowa została opublikowana na portalach wpolityce.pl i stefczyk.info

Przeczytaj całość:
http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/wszyscy-jestesmy-w-drodze,8808947393

http://wpolityce.pl/wydarzenia/64875-kulturowa-sieczka-to-jest-ogromny-obszar-wszechobecnego-relatywizmu-duchowego-ubostwa-niskich-standardow-estetycznej-i-intelektualnej-bylejakosci

Gość Niedzielny„Dwie dekady Toposu” – pod takim tytułem ukazał się w „Gościu Niedzielnym” z 20 października br. obszerny artykuł o „Toposie” i Krzysztofie Kuczkowskim, jego Redaktorze Naczelnym. Autor tekstu, Szymon Babuchowski, wyróżnił większą czcionką zdanie: „Wbrew modnym tendencjom pismo z Sopotu od 20 lat szuka w literaturze duchowych wątków”. Tekst podzielony został na trzy części. Ich tytuły stanowią świetny, hasłowy opis tego, czym (i jaki) jest „Topos”, a więc: „Zawsze świetna poezja”, „Bez zadęcia” i „Naturalnie o Bogu”.

[„Gość Niedzielny”, nr 42 z 20.10.2013]

„Pisanie nie jest dla celebrytów” – taki tytuł nosi rozmowa z Krzysztofem Kuczkowskim, jaką na łamach „Dziennika Bałtyckiego” przeprowadził Jarosław Zalesiński. „Jeśli ktoś pisze po to, by zdobyć sławę, pieniądze i kobiety, to jest to pomyłka. Dla mnie pisanie jest rodzajem pracy duchowej. Jeśli ta praca prowadzi do tego, że staję się lepszym człowiekiem, ma ona sens. Natomiast myślenie o twórczości jako sposobie celebryckiego bycia w świecie jest, moim zdaniem, początkiem degradacji twórcy”.

[„Dziennik Bałtycki”, 10.10.2013]

Gala2 150Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego, przyznał Krzysztofowi Kuczkowskiemu Nagrodę specjalną za wybitne zasługi w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury na rzecz mieszkańców Województwa Pomorskiego. W szczególności „za powołanie do życia i wieloletnie prowadzenie jednego z najważniejszych polskich czasopism literackich – Dwumiesięcznika Literackiego Topos”. Wręczenie miało miejsce w sobotę 12 października podczas koncertu galowego Festiwalu Poezji w Sopocie. W imieniu Marszałka nagrodę wręczył Władysław Zawistowski, Dyrektor Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego.

mkidn 01 150Z okazji jubileuszu 20-lecia dwumiesięcznika literackiego „Topos” dr Zina Jarmoszuk, Dyrektor Departamentu Mecenatu Państwa MKiDN przesłała na ręce Krzysztofa Kuczkowskiego, redaktora naczelnego „Toposu” list gratulacyjny. Czytamy w nim m.in.: „Topos od początku pozostaje czasopismem redagowanym w żywy sposób z wielką dbałością o jakość tekstów i ich odpowiedni dobór. (…) Korzystając z tej okazji chcę złożyć na Pana ręce najlepsze życzenia dla wszystkich redaktorów, współpracowników i osób związanych z pismem, wierząc, że kolejne lata będą czasem jego dalszego rozwoju i sukcesu wydawniczego”.

dwojkaPR 200W czwartek 17 października o godz. 15.00 w „Notatniku Dwójki” rozmowy na temat jubileuszu 20-lecia „Toposu”. W audycji Witolda Malesy udział wezmą: Krzysztof Kuczkowski, poeta i redaktor naczelny „Toposu”, Artur Nowaczewski, poeta, prozaik, krytyk literacki, stały współpracownik „Toposu” i Wacław Tkaczuk, redaktor Dwójki, przewodniczący jury Konkursu im. Rilkego.

Posłuchaj online: http://www.polskieradio.pl/Player/-2

Radio OlsztynBohaterem cyklicznej i cieszącej się dużą słuchalnością audycji red. Ewy Zdrojkowskiej będzie Krzysztof Kuczkowski. Rozmowa o poezji, poetach, środowisku ‘topoi’ i Festiwalu Poezji w Sopocie zostanie wyemitowana w poniedziałek 14 października o godz. 20.10 na antenie Radia Olsztyn.

Posłuchaj online: www.ro.com.pl/posluchaj/‎

Festiwal Poezji 2013 150W czwartek 10 października rusza Festiwal Poezji Sopot 2013.

Na początek czytania wierszy. O 18.00 aktor Krzysztof Gordon przeczyta „Pieśni” K. I. Gałczyńskiego na koncercie muzyki klasycznej. O 19.30 poeta Wojciech Kass zaprezentuje swój nowy poemat pt. „Ba!” z muzyką na żywo pianisty i wokalisty Krzysztofa Napiórkowskiego. O 20.30 Krzysztof Kuczkowski zaprezentuje „Pięć krótkich monologów” z muzyką elektroniczną Marcina Kulwasa. Zapraszamy! Na wszystkie imprezy wstęp wolny.

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Projekt i realizacja: 1.2.1 STUDIO REKLAMOWE