luty'13

Michal KajkaDo 15 maja br. można jeszcze przysyłać wiersze na IX Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Michała Kajki pod patronatem „Toposu”. Jury przewodniczy Krzysztof Kuczkowski. Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych – dla osób, które nie ukończyły 18 roku życia i dla osób powyżej 18 lat. Organizatorami Konkursu są Dom Kultury w Orzyszu i Muzeum Michała Kajki w Ogródku – Oddział Muzeum K.I. Gałczyńskiego w Praniu na Mazurach.

kurierNajnowszy numer „Toposu” na łamach portalu 24kurier.pl należącego do „Kuriera Szczecińskiego” omawia znakomity prozaik, eseista i poeta Artur Daniel Liskowacki: „Wydawany w Sopocie – od lat dziewięt­nastu – dwumiesięcznik literacki „Topos” to przykład indywidualnego sukcesu, który stał się dorobkiem wielu. Pismo założył i do dziś jest jego redaktorem naczelnym – poeta Krzysztof Kuczkowski. Nie dziwi więc, że to poezja stanowi główny nurt tego periodyku. Można zresztą rzec, że nie ma drugiego ta­kiego pisma, które, poświęcając wierszom tyle uwagi, zdobyłoby nimi ogólnopolski rynek prasy literackiej. Promując przy tym licznych nowych autorów (wspomnę tu tylko Wojciecha Kassa, Wojciecha Kudybę, Przemysława Dakowicza) i równocześnie przypominając znakomitych, a dalekich od mainstreamu (Kazimierza Hoffmanna, Krzysztofa Karaska, Teresę Ferenc i innych).”

„Kurier Szczeciński” / 24kurier.pl z 7 lutego 2013 roku

wojciech bakKrzysztof Kuczkowski będzie jurorem w VIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Struna orficka” im. Wojciecha Bąka w Ostrowie Wielkopolskim. Konkurs organizuje Ostrowskie Centrum Kultury, patronat prasowy dwumiesięcznik literacki „Topos”. Jury przewodniczy poeta Wojciech Gawłowski.

Wiersze na konkurs można wysyłać do 31 maja br. Ogłoszenie wyników odbędzie się podczas Festiwalu „Wszystko jest poezją” w Ostrowskim Centrum Kultury w październiku 2013 roku.

topoi4 kwietnia br. bydgoska Galeria Autorska przeżyje zlot gwiaździsty poetów i krytyków skupionych wokół dwumiesięcznika literackiego „Topos” i wokół idei topoi. Wystąpienie programowe:  topoi – wyznania – manifesty – poezja, miało miejsce na łamach „Toposu” 5/2012.

Udział w bydgoskim spotkaniu zapowiedzieli: Przemysław Dakowicz, Wojciech Gawłowski, Adrian Gleń, Jarosław Jakubowski, Wojciech Kass, Krzysztof Kuczkowski, Wojciech Kudyba, Artur Nowaczewski.

Spotkanie ma charakter otwarty. Zapraszamy.

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Projekt i realizacja: 1.2.1 STUDIO REKLAMOWE