lipiec'12

Laureatem pierwszej edycji Nagrody Poetyckiej Orfeusz im. K. I. Gałczyńskiego został Krzysztof Karasek. Zobacz filmik z uroczystości wręczenia Nagrody. W materiale filmowym można zobaczyć m.in. Krzysztofa Karaska, Ewę Lipską, Krzysztofa Kuczkowskiego, Przemysława Dakowicza, Wojciecha Kudybę, Gracjana Kaję – autora rzeźby K.I. Gałczyńskiego w Praniu.

http://www.eswiatowid.pl/?page=news&ShowOne=7105

W dziale Galerie pojawiły się zdjęcia ze spotkania autorskiego Krzysztofa Kuczkowskiego w Bibliotece Śląskiej w Katowicach 20 czerwca br. Na zdjęciach, obok autora, występują Michał Jagiełło, poeta, prozaik, publicysta i Tadeusz Kijonka, poeta, redaktor naczelny miesięcznika „Śląsk”. Autorem zdjęć jest poeta Jerzy Suchanek. Zapraszamy do odwiedzin.

Zobacz galerię

gosc n winietaNa łamach „Gościa Niedzielnego” nr 29 z 22 lipca 2012 r. Szymon Babuchowski w obszernej rozmowie z Krzysztofem Kuczkowskim pt. „Szaleństwo literackie” pyta o to, jak się robi dobre pismo literackie. Oto fragment rozmowy:

Sz.B.: „Nie spotyka się Pan z klasyfikowaniem „Toposu” jako „literatury dewocyjnej”?

KK: „Jeżeli ktoś nie czyta, a gada, to pewnie może dochodzić do takich wniosków. Ale niewiele mnie obchodzi, co ktoś gada. Koncentruję się na znajdowaniu najlepszych tekstów.”

Więcej: http://gosc.pl/doc/1207262.Szalenstwo-literackie

11 lipca 2012 r. w Ostrowie Wlkp. obradowało jury VII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Struna Orficka” im. Wojciecha Bąka. W skład jury wchodzą: Witold Banach, Przemysław Dakowicz, Wojciech Gawłowski – przewodniczący, Wojciech Kass i Krzysztof Kuczkowski. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas Festiwalu „Wszystko jest poezją” w Ostrowskim Centrum Kultury w październiku 2012 r.

Prowincja1Janusz Ryszkowski na łamach „Prowincji. Kwartalnika społeczno-kulturalnego Dolnego Powiśla i Żuław” nr 2(8)2012 relacjonuje spotkanie autorskie Krzysztofa Kuczkowskiego w Sztumie: „(Poeta) nawiązał świetny kontakt z publicznością, a ta najwyraźniej oddawała przekazywaną energię.” Kwartalnik przedrukowuje też wiersz K. Kuczkowskiego Narcissus poeticus z tomu Wiersze [masowe] i inne (2010).

Logo-Orfeusz-OKWiatrołomy, wydany w 2011 r. w Bibliotece „Toposu” tom wierszy Krzysztofa Karaska zdobył wielką Nagrodę Orfeusz im. K.I. Gałczyńskiego. 7 lipca w Praniu na Mazurach nagrodę laureatowi wręczyła poetka Ewa Lipska, a laudację wygłosił Krzysztof Kuczkowski. Laureat Orfeusza otrzymał 20 tys. zł i statuetkę wykonaną przez Rafała Strumiłłę. Oprócz Ewy Lipskiej i Krzysztofa Kuczkowskiego jury nagrody Orfeusz tworzą Tomasz Burek, Feliks Netz i Jan Stolarczyk.

Więcej wiadomości dot. Orfeusza: http://www.orfeusz-nagroda.pl/

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Projekt i realizacja: 1.2.1 STUDIO REKLAMOWE