styczeń'12

Świat poetycki Krzysztofa Kuczkowskiego” – półgodzinną audycję pod takim właśnie tytułem wyemitował Program 2 PR w sobotę 28 stycznia br. Autorem audycji był Witold Malesa, wiersze Krzysztofa Kuczkowskiego z tomu Wiersze [masowe] i inne czytał Andrzej Ferenc.

Stać się kimś Innym – taki tytuł nosi szkic o jednym wierszu Krzysztofa Kuczkowskiego, opublikowany w tomie Wojciecha Kudyby pt. Wiersze wobec Innego. Ciekawostką jest fakt, że wiersz pt. Ktoś Inny nie był jeszcze nigdzie publikowany, jego obecność w książce krytycznej jest więc na prawach debiutu.

Wiersze wobec Innego, to kolejna pozycja Biblioteki Krytyki ukazującej się w ramach Biblioteki „Toposu”. Wojciech Kudyba jest poetą, krytykiem, literaturoznawcą; prof. w Katedrze Literatury Współczesnej Uniwersytetu Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Więcej nt. książki na stronie: www.topos.com.pl

W kwietniu br. w Piszu na Mazurach Krzysztof Kuczkowski poprowadzi warsztaty poetyckie dla zdecydowanych na wszystko, a zwłaszcza na pisanie wierszy. Warsztaty odbędą się w ramach IX Spotkań Laureatów Ogólnopolskich Konkursów Poetyckich i Poezji Śpiewanej w Piszu. O zakwalifikowaniu się na warsztaty decydować będzie poziom nadesłanych tekstów. Organizatorzy spotkań zapewniają, że udział w warsztatach i zakwaterowanie będą nieodpłatne. Dojazd i wyżywienie we własnym zakresie.

Redaktor naczelny „Toposu” będzie też przewodniczył Konkursowi Jednego Wiersza o „Srebrną Monetę Gałczyńskiego”, który odbędzie się w ramach Festiwalu 20 kwietnia 2012 roku, w Kawiarence Artystycznej PDK w Piszu, o godz. 19.30.

Szczegóły dot. warsztatów i konkursu na stronie: www.topos.com.pl

Esej Krzysztofa Kuczkowskiego pt. Kiedy poezja przestanie być poezją,opublikowany pierwotnie w „Toposie” 3/2006 poświęconym twórczości Juliana Kornhausera, wybitnego krakowskiego poety i krytyka, ukazał się w antologii tekstów krytycznych Było nie minęło. Zredagowana przez Adriana Glenia a wydana przez Uniwersytet Opolski antologia w całości poświęcona jest autorowi Origami. Wśród autorów są m.in. Przemysław Dakowicz, Jacek Gutorow, Krzysztof Karasek, Wojciech Kass, Grzegorz Kociuba, Tadeusz Sławek, Piotr Sommer, Marian Stala, Piotr Śliwiński, Andrzej Zawada.

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Projekt i realizacja: 1.2.1 STUDIO REKLAMOWE