wrzesień'11

W poniedziałek 26 września br. w dworku Sierakowskich w Sopocie obradowało Jury Konkursu im. R. M. Rilkego w składzie: Wojciech Kass, Krzysztof Kuczkowski i Wacław Tkaczuk – przewodniczący. Po trwających kilka godzin obradach przyznano Grand Prix, trzy nagrody i dwa wyróżnienia. Zgodnie z tradycją sopockich Festiwali werdykt jury staje się jawny dopiero w ostatnim dniu Festiwalu Poezji w Sopocie (15 bm.). Na razie wiedzą tylko laureaci i jurorzy. Laureaci już potwierdzili swój przyjazd do Sopotu. Stawią się w komplecie na uroczystym wręczeniu nagród i na wcześniejszym czytaniu wierszy w dworku Sierakowskich.

W sobotę 24 września br. na antenie Telewizji Gdańsk, tuż po wieczornym wydaniu popularnej “Panoramy”, zaprezentowany został logotyp tegorocznego Festiwalu Poezji w Sopocie. Autorem loga jest Marcin Ekert. Festiwal będzie się odbywał w dn. od 12-15 października 2011 r. W tym czasie miłośnicy poezji będą mogli wziąć udział w dwudziestu różnych przedsięwzięciach: od teatralnych po spotkania autorskie, od wystaw po videoperformance. Dyrektorem Festiwalu jest Krzysztof Kuczkowski.

Na łamach „Nowej Okolicy Poetów” 1(35)2011 poeta i krytyk Roman Misiewicz recenzuje tom wierszy Krzysztofa Kuczkowskiego pt. „Wiersze [masowe] i inne”. W konkluzji swojej recenzji krytyk zapytuje: „Czy autor chciał nam raczej powiedzieć, że niezależnie od tego czy system społecz¬no-polityczny, w którym żyjemy, nazwiemy komunizmem, post-komunizmem czy liberalizmem – jeśli tylko oparty jest na filozofii relatywizmu, na braku miłości, to zawsze prowadzi nas do autounicestwienia? Czy tak?”.

Przeczytaj całą recenzję >>>

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Projekt i realizacja: 1.2.1 STUDIO REKLAMOWE