sierpień,11

W Bibliotece „Toposu” ukazał się tom wierszy Zbigniewa Jankowskiego „Zaraz przyjdzie” z posłowiem Krzysztofa Kuczkowskiego. Autor „Tlenu” pisze m.in.: „(...) pragnienia i idee obecne w poezji Zbigniewa Jankowskiego od kilku już dekad, w tomie „Zaraz przyjdzie” uzyskały nowy wymiar. Są wysubtelnione i podniesione na niespotykany we współczesnej poezji poziom doświadczenia duchowego, któremu dorównuje wysokiej próby obrazowanie poetyckie.” Książkę można zamówić pisząc na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

W sierpniowej “Twórczości” o książce Krzysztofa Kuczkowskiego pt. “Wiersze [masowe] i inne” pisze prof. Zbigniew Chojnowski. Recenzent trafnie diagnozuje tak przesłanie tomu, jak i poszczególnych wierszy: “Końcowy wiersz Śmierć Wielkiej Małpy diagnozuje stan świadomości, a raczej nieświadomości współczesnego człowieka, który jest szczelnie zamknięty przed innymi ludźmi i światem najbliższym. Chłód staje się podstawową właściwością rzeczywistości dwudziestopierwszowiecznej: „Zima może być za/ długa na nasze krótkie życie”.

Przeczytaj całą recenzję >>>

Krzysztof Kuczkowski przewodniczył obradom jury XVI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego MALOWANIE SŁOWEM. Po lekturze 1355 wierszy nadesłanych przez 271 autorów jury w składzie Krzysztof Kuczkowski, Wojciech Kass i Krystyna Mazur I nagrodę przyznało Urszuli Kulbackiej z Ełku, II nagrodę Beacie Patrycji Klary z Gorzowa Wielkopolskiego a III – Pawłowi Podlipniakowi z Radomia.

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Projekt i realizacja: 1.2.1 STUDIO REKLAMOWE