maj'11

Krzysztof Kuczkowski wziął udział w obradach Jury VII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Złoty Środek Poezji” na najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2010. Jury – pozostali członkowie to Karol Maliszewski, Wojciech Kudyba, Artur Fryz i Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki – za najlepszy tom uznało „lubię być w twoich ustach” Agnieszki Gałązki (Gaudentinum, Gniezno). Pozostałe nagrodzone i wyróżnione książki to „Portret niesymetryczny” Izabeli Fietkiewicz-Paszek, „Elipsa” Macieja Bieszczada, „sturm & drang” Joanny Dziwak, „Ślizgawki” Jakuba Sajkowskiego i „Dzikie strony” Rafała Skoniecznego.

httpv://www.youtube.com/watch?v=ClGs07c5mr4

Krzysztof Kuczkowski czyta wiersze we wtorek 17 maja br. o g. 20.00 w Teatrze Atelier w Sopocie.

W programie wybór wierszy z tomów „Dajemy się jak dzieci prowadzić nicości” i „Wiersze [masowe] i inne”. Gośćmi poety będą prof. David Malcolm i Roman Puchowski (Von Zeit).

Na spotkanie wstęp wolny. ZAPRASZAMY!

Spotkanie odbywa się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literackiego Back2, którego organizatorami są Instytut Anglistyki Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytet Salzburg (Austria), Urząd Miasta Sopotu. Festiwal odbywa się w dniach 17-22 maja 2011 r. Szczegóły na stronie: www.topos.com.pl/back2

W dniach 12-14 maja Krzysztof Kuczkowski spotka się ze słuchaczami Studium Literacko-Artystycznego UJ na wyjazdowej sesji w Zakopanem. Oprócz spotkań warsztatowych, organizatorzy przewidzieli też wspólne czytanie wierszy wykładowców. W piątek 13 maja w zakopiańskiej „Astorii” czytać będą Justyna Bargielska, Marcin Hamkało i Krzysztof Kuczkowski.

Jako 62. tom Biblioteki „Toposu” ukazała się dwujęzyczna antologia Six Poets: Twenty-eight Poems / Sześciu poetów: dwadzieścia osiem wierszy. Wiersze Tadeusza Dąbrowskiego, Wojciecha Kassa, Krzysztofa Kuczkowskiego, Jakobe Mansztajna, Artura Nowaczewskiego i Mariusza Więcka na język angielski przełożyli Jennifer Zieliński i David Malcolm. Wybór wierszy i wstęp Krzysztof Kuczkowski. Antologia będzie miała swoją premierę podczas Międzynarodowego Festiwalu Literackiego Back2 w Sopocie, który rozpoczyna się 17 maja.

W „Toposie” 1-2(116-117)2011 Anna Marta Szczepan-Wojnarska recenzuje “Wiersze [masowe] i inne” Krzysztofa Kuczkowskiego. Odwołując się do tytułu zbiorku, autorka pisze m.in.: „Inne – to w moim rozumieniu nie tylko inne wiersze, zatem inność w wersji przymiotnikowej, ale także – nie-wiersze w wersji podmiotowej. Owe inne formy, które nie dają się łatwo rozpoznać po grafice strony, inne formy – poezji wpisanej w postrzeganie, składającej się z ewokacji i asocjacji zindywidualizowanych, nasyconych kontekstem i uwarunkowaniami poety a jednocześnie uwikłanych w masowość, tj. powszechność odniesień oczekiwanych. Jak zapach narcyza, lilii zielonoświątkowej… Gra takimi oczekiwaniami i takimi asocjacjami sytuuje poezję poza oczekiwaniem wiersza, otwiera na Inne…”

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Projekt i realizacja: 1.2.1 STUDIO REKLAMOWE