lipiec'11

Wiersze Krzysztofa Kuczkowskiego „Trawy uschną...” i „Mowność (II)” znalazły się w antologii pt. „Do przyjaciela wroga. Niemcy w poezji polskiej” (Wyd. „Śląsk”). Autorem antologii jest Piotr Roguski, historyk literatury, krytyk, poeta, długoletni wykładowca na uczelniach niemieckich. W tomie znalazło się kilkaset wierszy, począwszy od Galla Anonima, Andrzeja Krzyckiego, Mikołaja Reja i Jana Kochanowskiego, aż po roczniki sześćdziesiąte ub. wieku.

VI Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Struna orficka” zorganizowany przez Ostrowskie Centrum Kultury pod patronatem prasowym dwumiesięcznika literackiego TOPOS w Sopocie został rozstrzygnięty. Jury obradujące 1 lipca br. w składzie Witold Banach, Przemysław Dakowicz, Wojciech Gawłowski – przewodniczący, Krzysztof Kuczkowski, Sergiusz-Sterna Wachowiak po zapoznaniu się z 161 zestawami konkursowymi I nagrodę przyznało Urszuli Kulbackiej z Ełku…

Tego samego dnia wieczorem na małej Scenie Ostrowskiego Centrum Kultury Krzysztof Kuczkowski czytał wiersze z tomu „Wiersze [masowe] i inne”. Spotkanie prowadził Wojciech Gawłowski.

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Projekt i realizacja: 1.2.1 STUDIO REKLAMOWE