kwiecień'11

W 81. numerze bezpłatnego przewodnika po świecie książek “Matras Księgarnie” z kwietnia br. poeta i krytyk Tadeusz Dziewanowski pisze o tomie “Wiersze [masowe] i inne” Krzysztofa Kuczkowskiego. Przewodnik publikuje też kilka wierszy z omawianego tomu: “Yeti zamieszkał nad nami”, “Anioł Pasoliniego”, “Kwestionariusz Prousta” i “Radykalne poglądy”. Nie wiemy tego na pewno, ale zdaje się, że nigdy wcześniej wiersze na łamach przewodnika nie były drukowane. Ukazujący się w dwudziestu tysiącach nakładu “Matras Księgarnie” zamieszcza głównie informacje o nowościach wydawniczych, zapowiedzi i promocje nowych książek.

14 kwietnia br. w Galerii Autorskiej Jan Kaja Jacek Soliński w Bydgoszczy miało miejsce otwarcie wystawy fotografii Jerzego Riegla i promocja albumu „Bydgoszcz Jerzego Riegla i poetów”. Krzysztof Kuczkowski jest współautorem albumu. Autorami innych komentarzy do fotografii J. Riegla są m.in.: Miron Białoszewski, Wojciech Gawłowski, Krzysztof Grzechowiak, Kazimierz Hoffman, Jarosław Jakubowski, Robert Mielhorski, Ryszard Milczewski-Bruno,  Krzysztof Nowicki, Krzysztof Szymoniak, Henryk Waniek.
Więcej o albumie na stronie Galerii: http://www.autorska.pl/content/view/188/1/

8 kwietnia br. we wrocławskim Studiu Na Grobli Krzysztof Kuczkowski czytał wiersz Tadeusza Różewicza pt. „Z życiorysu”. Czytanie odbyło się w ramach „Dorzecza Różewicza”, imprezy otwierającej festiwal literacki Port Wrocław. „Dorzecze Różewicza” to również wyjątkowa antologia wierszy Tadeusza Różewicza, uzupełniona szkicami dwudziestu czterech poetów, w tym oczywiście komentarzem do wiersza „Z życiorysu”, oraz filmem Artura Burszty i Jolanty Kowalskiej. Oprócz autora „Tlenu” w „Dorzeczu …” wzięli udział m.in. Wojciech Kass, Przemysław Dakowicz, Tadeusz Dąbrowski, Ewa Lipska, Karol Maliszewski, Bohdan Zadura.

Zobacz fotorelację z Portu Wrocław 2011
http://biuroliterackie.pl/biuro/biuro?site=1C0&news_ID=2011-04-10

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Projekt i realizacja: 1.2.1 STUDIO REKLAMOWE