październik'10

Jury pod przewodnictwem Krzysztofa Kuczkowskiego wyłoniło laureatów Ogólnopolskiego Konkursu im. Andrzeja Krzyckiego na Debiutancką Książkę Poetycką. Laureatką nagrody głównej została Agnieszka Gałązka z Białegostoku. Wyróżniono tomy Marcina Makowskiego ze Stargardu Szczecińskiego i Jakuba Sajkowskiego z Poznania.

Krzysztof Kuczkowski gościem Górnośląskiego Towarzystwa Literackiego w Katowicach oraz redakcji miesięcznika społeczno-kulturalnego "Śląsk". O poecie mówił Jerzy Suchanek, gospodarzem spotkania był Tadeusz Kijonka.

Krzysztof Kuczkowski czytał wiersze na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu.

W Instytucie Mikołowskim im. Rafała Wojaczka Krzysztof Kuczkowski poprowadził spotkanie z Jerzym Suchankiem, poetą, autorem wierszy wybranych pt. "Jutro przeczytaj jeszcze raz". K. Kuczkowski jest autorem wyboru i posłowia do tomu wierszy J. Suchanka.

Krzysztof Kuczkowski czytał wiersze z najnowszej książki "Wiersze [masowe] i inne" w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku.

Po raz pierwszy w Dworku Sierakowskich i Kawiarni Literackiej "Młody Byron" w Sopocie odbył się konkurs jednego wiersza o statuetkę "Młodego Byrona". Jury w składzie: Krzysztof Kuczkowski - przewodniczący, Wojciech Kass oraz Tadeusz Dąbrowski, postanowiło przyznać nagrodę główną poetce z Torunia Paulinie Daneckiej.

W Ostrowie Wlkp. Ukazała się antologia "Struna orficka" zawierająca wiersze laureatów pięciu edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Wojciecha Bąka. W posłowiu pt. "Na granicy semantyki i tajemnicy" Krzysztof Kuczkowski, jeden z jurorów Konkursu, napisał: "Najlepsze wiersze powstają poza wszelkimi założeniami, ignorują je i same sobie wyznaczają tor lotu. Wtedy właśnie lecą najwyżej".

"Strony". W numerze 5[33)2010 wydawanego w Opolu pisma społeczno-kulturalnego "Strony" opublikowano felieton Krzysztofa Kuczkowskiego pt. "Beckett na plaży i inne zajęcia".

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Projekt i realizacja: 1.2.1 STUDIO REKLAMOWE