wrzesień'09

Wystawę plakatów "Toposu" pt. "Ulica Poetów" otworzyli dyrektor Dworu Artusa Marek Pijanowski i redaktor Krzysztof Kuczkowski. W mieszczącej się na terenie Dworu kawiarni literackiej "Struna światła" wiersze czytali K. Kuczkowski, Wojciech Kass i Radosław Wiśniewski. Po czytaniu odbyła się dyskusja na temat funkcjonowania czasopism literackich w Polsce. Dyskusję poprowadził poeta Grzegorz Giedrys.

Krzysztof Kuczkowski był gościem specjalnym VI Międzynarodowych Spotkań Poetyckich "Pobocza 2009". W spotkaniu otwierającym Festiwal udział wzięli: K.Kuczkowski - poezja, Janusz "Macek" Mackiewicz - kontrabas.

W ramach przedsięwzięcia "Gniezno - Miasto Poetów. Słowo-tok" fragmenty poematu "Stado" Krzysztofa Kuczkowskiego pod nieobecność autora czytał Krzysztof Szymoniak.

Spotkaniem w Instytucie Polskim w Wiedniu pt. "Neue poesie aus Polen" rozpoczął się cykl trzech spotkań poetów z kręgu "Toposu". Wiersze czytali Krzysztof Kuczkowski, Wojciech Kass, Tadeusz Dąbrowski, Wojciech Kudyba i Krzysztof Karasek. Pozostałe spotkania miały miejsce w Centrum Kultury w Graz (17.09) oraz w Wies (18.09).

"Lichtungen". W najnowszym, 119. numerze austriackiego czasopisma ukazały się wiersze Krzysztofa Kuczkowskiego "Wir lassen uns wie Kinder vom Nichts lei ten", "Dajemy się jak dzieci prowadzić nicości", "Spanisch", "William Blake - Initiation", "Nobody's song", "Thermopylen". Z polskiego na niemiecki przeł. Renate Schmidgall.

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Projekt i realizacja: 1.2.1 STUDIO REKLAMOWE