sierpień'09

"Z nicością na sztandarach" - taki jest tytuł recenzji tomu Krzysztofa Kuczkowskiego "Dajemy się jak dzieci prowadzić nicości". Autor, Stanisław Chyczyński pisze m.in. Kuczkowski miesza nastroje, aspekty, wektory mentalne niczym Wiedźmin w tyglu. Jako gorliwy postmodernista celuje w wielogłosowości, wieloznaczności, wielokulturowości. Właśnie zdiagnozował naszą rzeczywistość, oddzielił "nie wiem" od "realu" i deliberuje nad remedium. O jego metafizyczne wybory jestem spokojny.

Stanisław Stabro pisze o wspólnym tomie Krzysztofa Kuczkowskiego i Wojciecha Kassa "Pieśń miłości, pieśń doświadczenia". Czytamy m.in.: "Pieśń miłości, pieśń doświadczenia" W. Kassa i K. Kuczkowkiego czytane metaforycznie a nie literalnie, są jednym z przykładów wewnętrznego bogactwa i zróżnicowania języków polskiej poezji współczesnej oraz poszukiwania przez nią nowych środków wyrazu w post-poetyckiej epoce.

"Topos 3/2009" w trzecim tegorocznym zeszycie "Toposu" Krzysztof Kuczkowski omawia książki Feliksa Netza "Ćwiczenia z wygnania" oraz Jacka Napiórkowskiego "Aniele nie upadaj". W numerze pożegnanie Sławka Kuczkowskiego (1965-2009).

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Projekt i realizacja: 1.2.1 STUDIO REKLAMOWE