czerwiec'09

W Teatrze Kameralnym w Sopocie prezentacja nominowanego do finału słuchowiska Krzysztofa Kuczkowskiego i Romana Puchowskiego "Opowieść o Truposzu" w reż. Henryka Rozena.

Teatr Trójki w Programie 3 Polskiego Radia o g. 13.30 przypomni "Opowieść o Truposzu" Krzysztofa Kuczkowskiego i Romana Puchowskiego.

Tego samego dnia o g. 14.00 Program 3 PR zaproponuje "Magazyn Bardzo Kulturalny" nadawany na żywo z Sopotu. Gośćmi Barbary Marcinik będą m.in.: Andrzej Brzoska, zastępca Głównego Reżysera Teatru Polskiego Radia, Wojciech Fułek - jeden z festiwalowych jurorów, oraz Krzysztof Kuczkowski - sopocki poeta.

Jury V Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki obradujące w Muzeum M. Kajki w Ogródku w składzie: Krzysztof Kuczkowski - przewodniczący, Przemysław Dakowicz, Wojciech Gawłowski i Artur Fryz w kategorii poniżej 18 lat pierwszą nagrodę przyznało Pawłowi Kaczmarskiemu z Wrocławia, a w kategorii powyżej 18 roku życia Piotrowi Gajdzie z Tomaszowa Mazowieckiego.

Przesłuchanie finalistów piątej jubileuszowej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. K. I. Gałczyńskiego O Złote Pióro Watermana miało miejsce w Muzeum K.I. Gałczyńskiego w Praniu. Werdykt zapadł w drodze z Prania do Białej Piskiej, gdzie odbył się koncert galowy połączony z wręczeniem nagród laureatom. Jury w składzie: Dorota Osińska - przewodnicząca, Wojciech Gawłowski i Krzysztof Kuczkowski główną nagrodę przyznało Piotrowi Marzeckiemu z Warszawy.

Wykład Krzysztofa Kuczkowskiego dla finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. K. I. Gałczyńskiego O Złote Pióro Watermana.

Czerwcowy, 6. numer czasopisma przynosi poemat Krzysztofa Kuczkowskiego pt. "Hoffman. Siedem prób tematu: poeta, wiersz".

Krzysztof Kuczkowski arbitrem VI Zderzeń Poetyckich. Impreza miała miejsce w sosnowieckiej Piwnicy Pod Spodem, zderzały się "trójki" poetów z Lublina i z Sosnowca.

Krzysztof Kuczkowski był gościem uroczystego podsumowania II Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzinie.

Spotkanie autorskie Krzysztofa Kuczkowskiego w Książnicy Pomorskiej.

W ramach Inauguracji Sezonu Artystycznego w Praniu wernisaż wystawy "Artystyczna Karta Sopotu" - fotografie i wiersze poetów z kręgu dwumiesięcznika literackiego "Topos". Wprowadzenie: Krzysztof Kuczkowski.

W cyklicznej audycji Wacława Tkaczuka "Wiersze z gazet i czasopism" Piotr Bajor czytał wiersz Krzysztofa Kuczkowskiego pt. "Hoffman. Siedem prób tematu: poeta, wiersz" zamieszczony w czerwcowej "Twórczości".

W 30. numerze czasopisma cykl materiałów poświęconych Krzysztofowi Kuczkowskiemu z okazji przyznania mu Nagrody "Nowej Okolicy Poetów 2008".

W laudacji Grzegorza Kociuby czytamy m.in.: "Nieczęsto się jednak zdarza, zwłaszcza w czasach daleko idącej specjalizacji, by jedna persona skupiała w sobie wiele osób, talentów, ról. A tak właśnie jest w przypadku Krzysztofa Kuczkowskiego". Czytaj całość.

Wiesław Setlak w recenzji tomu "Dajemy się jak dzieci prowadzić nicości" dowodzi: "(...) nihilizm tego twórcy nie jest tożsamy z rezygnacja z tego, o czym ktoś kiedyś powiedział - opoka". Czytaj całość.

Nowy zeszyt NOP-u zawiera też obszerną rozmowę, jaką z Krzysztofem Kuczkowskim przeprowadził Wojciech Kass. Rozmowa nosi tytuł "Chodzi o jak największy zamach...". Czytaj całość.

Numer zawiera również nowe wiersze Krzysztofa Kuczkowskiego: "Jęzorek", "Ken", "Kwestionariusz Prousta", "Radykalne poglądy" i "Yeti".

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Projekt i realizacja: 1.2.1 STUDIO REKLAMOWE