paździenik'08

W ramach 16. Festiwalu "Wszystko Jest Poezją" Krzysztof Kuczkowski i Wojciech Kass poprowadzili benefis 30-lecia pracy twórczej Wojciecha Gawłowskiego. W koncercie wzięli udział m.in. Krzysztof Daukszewicz i Wiktor Zborowski.

W cyklicznej audycji Wacława Tkaczuka "Wiersze z gazet i czasopism" wiersz Krzysztofa Kuczkowskiego pt. "Barbarzyńcy" czytał Piotr Bajor.

Krzysztof Kuczkowski poprowadzi warsztaty poetyckie w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej. Początek g. 09:00.

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Kuczkowskim w Miejskiej Biblioteki Publicznej. Początek g. 10:00 w Czytelni Głównej.

Na łamach lubelskiego "Akcentu" 3(113)2008 ukazała się recenzja tomu Krzysztofa Kuczkowskiego "Dajemy się jak dzieci prowadzić nicości". Autor, Paweł Mackiewicz, w tekście "Blaze of Glory" pisze m.in.: W wierszach współautora "Pieśni miłości, pieśni doświadczenia" człowiek i świat nie należą do sfery ideału, bywają raczej piękni w swojej brzydocie. Wybierając swojego imiennika na bohatera wiersza otwierającego tom, Kuczkowski wskazu­je na jeden z ważniejszych tematów książki: funkcjonowanie mitów w świado­mości człowieka, zwłaszcza w świadomości indywidualnej, rozbijanie mitu, jego przeobrażanie się w przekaz o przeciwnym znaczeniu i nieuchronna mityzacja tego przekazu.

Przeczytaj całość.

W 84. rocznicę urodzin Zbigniewa Herberta na elewacji budynku przy ul. Haffnera 8, w którym Herbert mieszkał po wojnie, zawisła pamiątkowa tablica. Pomysłodawczynią jest Rosvita Stern, autorem tablicy śp. artysta rzeźbiarz Zbigniew Jóźwik. Odsłonięcia dokonali: Rafał Żebrowski, siostrzeniec Poety, Jacek Karnowski, Prezydent Sopotu oraz Krzysztof Kuczkowski, poeta.

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Projekt i realizacja: 1.2.1 STUDIO REKLAMOWE