KK Feniks For.ArturStelmasiak

Stowarzyszenie Wydawców Katolickich przyznające Nagrodę FENIKS honorującą wybitne osiągnięcia w kategorii „seria wydawnicza” w tym roku przyznało FENIKSA za serię Biblioteka „Toposu” wydawaną przez Towarzystwo Przyjaciół Sopotu. W redagowanej przez Krzysztofa Kuczkowskiego serii opublikowano do tej pory ok. 140 tomów wierszy i kilka tomów szkiców krytycznych.

Wręczenie statuetek w szesnastu kategoriach miało miejsce w sobotę 1 kwietnia br. w warszawskiej katedrze św. Floriana i Michała Archanioła na warszawskiej Pradze. Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Kuczkowski, abp Wacław Depo, prof. Krzysztof Narecki, przewodniczący Kapituły. Fot.: Artur Stelmasiak.

Przeczytaj więcej>> http://www.instytutksiazki.pl/wydarzenia,aktualnosci,36428,przyznano-feniksy-2017.html

NK1

W nocie o „Kładce” autor podpisany inicjałami C.D. pisze m.in.: „Częścią obfitej, bo liczącej kilkanaście tomów wierszy twórczości Krzysztofa Kuczkowskiego (ur. 1955) są utwory, które w najprostszej formule można nazwać religijnymi. Mówiąc inaczej, Kuczkowski jawi się w nich jako poeta rozległej sfery ducha: wiary, zawierzenia, ufności, wątpliwości, pewności, a nawet podszytej wiarą niewiedzy. Podmiot liryczny szuka stałego punktu odniesienia – fundamentu mocniejszego niż realne, znane prawa egzystencji. (…) Pisze w pierwszej osobie, przekazuje to, co jest mu znane i czego doświadczył. To bardzo wiarygodna poetycka droga”. 

[„Nowe Książki” 1/2017]

MLK

O „Kładce”, wyborze wierszy duchowych Krzysztofa Kuczkowskiego, pisze Janusz Drzewucki: „Jego twórczość znam nie od dzisiaj, wszak już na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku należał do wybijających się przedstawicieli tzw. pokolenia Nowych Roczników. Nie dość, że znam tę poezję chyba dość dobrze, to nawet czuję się z nią zaprzyjaźniony, niezależnie od tego, że znam i przyjaźnie się także z jej autorem, ale przyznaję uczciwie, że „Kładka” uświadomiła mi, że jest Krzysztof Kuczkowski i takim poetą, którego dotąd nie znałem”.

[„Magazyn Literacki Książki” 12(243)2016]

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Projekt i realizacja: 1.2.1 STUDIO REKLAMOWE