czerwiec'08

Publiczna prezentacja słuchowiska "Opowieść o Truposzu" Krzysztofa Kuczkowskiego i Romana Puchowskiego w ramach Festiwalu Dwa Teatry - Sopot 2008 w poniedziałek 2 czerwca o godz. 11.30 w Teatrze Kameralnym w Sopocie.

Jury Konkursu regionalnego "Dolina Kreatywna" w dziedzinie literatury w składzie Wojciech Kass - przewodniczący, Krzysztof Kuczkowski i Wiesław Szymański pierwszą nagrodą wyróżniło Agatę Lisowską.

Jury IV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. M. Kajki w składzie: Krzysztof Kuczkowski - przewodniczący, Alicja Bykowska-Salczyńska, Wojciech Gawłowski, Wojciech Kass pierwszą nagrodę przyznało Małgorzacie Lebdzie z Nawojowej.

Na łamach "Twórczości" 6/2008 Jerzy Grupiński pisze o tomie Krzysztofa Kuczkowskiego "Dajemy się jak dzieci prowadzić nicości".

Udział w IV. Festiwalu "Złoty Środek Poezji" Kutno 2008. Jury w składzie: Artur Fryz, Krzysztof Kuczkowski, Karol Maliszewski, Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki oraz Wojciech Wencel - przewodniczący, za najlepszy debiut książkowy roku 2007 uznało "Ballady i Romanse" Jakuba Przybyłowskiego wydane przez Staromiejski Dom Kultury w Warszawie.

W konferencji pt. "Poezja i nic" udział wzięli: Krzysztof Kuczkowski, Wojciech Kudyba, Stefan Szymutko, Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki, Bohdan Zadura oraz poeci ukraińscy: Hałyna Kruk i Andrij Bondar.

W "Toposie" 3(100)2008 w cyklu szkiców o poezji współczesnej METAFIZYCZNI Wojciech Kudyba publikuje esej pt. "Z głębi, z głodu. Wiersze Krzysztofa Kuczkowskiego". Czytamy tam m.in.: "Gdybym miał jednym zdaniem określić wiersze Krzysztofa Kuczkowskiego, mówiłoby ono właśnie o tym - o poezji jako formie zamieszkiwania świata - aż po jego najdalsze granice. Których nie znamy."

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Projekt i realizacja: 1.2.1 STUDIO REKLAMOWE