UG

W ramach dwudniowej konferencji naukowej pt. „Sopot w literaturze – literatura w Sopocie” dr Artur Nowaczewski wygłosi tekst zatytułowany „Od dziecka do nicości. O poezji Krzysztofa Kuczkowskiego”. Planowane wystąpienie” sobota, 25 listopada br., godz. 12.00, Teatr na Plaży w Sopocie.

Organizatorem dwudniowej konferencji (24-25.11.2017) jest Wydział Filologiczny, Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego, „Literackie Trójmiasto” Pracownia Badań nad Literacką Obecnością Gdańska, Gdyni i Sopotu od Początku XX Wieku do Współczesności. Wstęp wolny.

 

Szczegóły>>

http://www.sopot.pl/aktualnosc/6564/sopot-w-literaturze-literatura-w-sopocie

MLK10

Janusz Drzewucki pisze: „Poszczególne wiersze zamieszczone w tym tomie to swego rodzaju dialogi Kuczkowskiego z innymi poetami. Wiersz „Piszesz: Holden Caufield” skierowany jest do Jacka Napiórkowskiego, „Duch Starzyńskiego” do Przemysława Dakowicza, zaś „Bom-bym-bo”, „Wiersz piąty i szósty” oraz proza poetycka „Teraz częściej odpoczywam” do poetów zmarłych w ostatnim czasie, a więc do Artura Fryza, Feliksa Netza oraz Jerzego Górzańskiego”.

 

[„Magazyn Literacki Książki 10/2017]

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Projekt i realizacja: 1.2.1 STUDIO REKLAMOWE