luty'16

KpW piątek 26 lutego br. o godz. 18.00, Leszek Dorula, Burmistrz Miasta Zakopane oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem zapraszają na spotkanie z Wojciechem Kassem – poetą, eseistą, dyrektorem Muzeum K.I. Gałczyńskiego w Praniu, autorem tomiku wierszy „Przestwór. Godziny”. Spotkanie poprowadzi Krzysztof Kuczkowski, poeta i redaktor naczelny dwumiesięcznika literackiego „Topos”. Czytelnia MBP, os. Łukaszówki 4a. Wstęp wolny.

KP1Na łamach „Czterech Stron”, dodatku kulturalnego do „Kuriera Szczecińskiego” Artur D. Liskowacki, pisarz, poeta, redaktor gazety, rozmawia z Krzysztofem Kuczkowskim o antologii poezji „Konstelacja Toposu”. Opatrzona esejem prof. Jarosława Ławskiego antologia ukazała się jesienią 2015 roku w Sopocie i zawiera wiersze ośmiu poetów skupionych na dobre i złe wokół „Toposu”.

W odpowiedzi na jedno z pytań, K. Kuczkowski odpowiada: „…jesteśmy spółką interesu, bo w naszym interesie jest przywracanie sensu wszędzie tam, gdzie go brakuje. Zaczynamy od siebie, bo jeśli nie zmienimy siebie, jeśli nie usensownimy swojego życia, na próżno będziemy chcieli, żeby ktoś inny przydał sens naszemu tutaj bytowaniu. A jeśli nikt nas nie zrozumie, to będziemy bardzo, bardzo samotnymi poetami i biednymi ludźmi”.

[w: „Cztery Strony” – dodatek kulturalny „Kuriera Szczecińskiego”, nr 55 z 14 stycznia 2016 r.]

 

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Projekt i realizacja: 1.2.1 STUDIO REKLAMOWE