sierpień'16

ANoW wydawnictwie ANAGRAM ukazała się druga książka poetycka Anny Nowaczyńskiej zatytułowana „Rzeczy niepozorne”. W posłowiu pt. „Najważniejsze jest oko”, Krzysztof Kuczkowski napisał m.in.: (…) oko jest najważniejsze. To ono łowi kolory i formy. Ba, powiedzieć o poetce, że łowi kolory, to mało, ona pławi się w kolorach! (…) Oko jest myśliwym, decyduje o tym, co wejdzie do wiersza, a co zostanie odrzucone. Jest też podróżnikiem – nieustannie w ruchu, w wędrówce po ściegach tekstów. To ono wybiera ikony, przetwarza je, dopisuje do nich historię. Zatrzymuje obrazy w kadrze, koryguje kilkoma uważnymi kreskami, dodając im wyrazu. I właśnie w tym, co dzieje się między okiem a słowem, pomiędzy estetyką obrazu poetyckiego a „drapiącą rozpaczą”, zawiera się tajemnica jakiejś chwiejnej równowagi pomiędzy statyką a dynamiką, pomiędzy tym, co zewnętrzne, a tym, co jest w wierszach Anny Nowaczyńskiej osobliwą krainą środka. Tajemnica wiersza i jego decorum”.

szcz
Wschodnia Fundacja Kultury „Akcent” zaprasza na spotkanie z cyklu Wernisaże literackie „Akcentu”, którego bohaterem będzie Krzysztof Kuczkowski, poeta, redaktor naczelny dwumiesięcznika „Topos”. Słowo wstępne i prowadzenie: red. Bogusław Wróblewski. Spotkanie odbędzie się w piątek, 5 sierpnia 2016 r. o godz. 18:00 w Szczebrzeszynie w siedzibie Miejskiego Domu Kultury (budynek dawnej synagogi), ul. Sądowa 3. 

Ak
W piątek 5 sierpnia br. o godz. 13.30 w ramach Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie odbędzie się panel dyskusyjny pt. „Papier czy internet.
Czy potrzebujemy pism literackich?”. Moderatorem jest dr Bogusław Wróblewski, redaktor naczelny czasopisma „Akcent”, zaś pozostali uczestnicy, to: Krzysztof Kuczkowski – red. naczelny „Toposu”, prof. Iwona Hofman – kierownik zakładu Dziennikarstwa UMCS, Barbara Odnous – red. nacz. magazynu „kulturaenter.pl”, Bohdan Zadura – red. naczelny „Twórczości” oraz o. Wacław Oszajca, b. red. nacz. „Przeglądu Powszechnego”. Zapraszają organizatorzy: Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie i Wschodnia Fundacja Kultury „Akcent”.

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Projekt i realizacja: 1.2.1 STUDIO REKLAMOWE