czerwiec'15

B KWiersze Krzysztofa Kuczkowskiego z tomu „Dajemy się jak dzieci prowadzić nicości” (2007): „Eva ve snu bojovala z ďáblem / Eve fought the devil in Her dream”, „Falešný anděl / False angel”, „Orfeova Havla / Orpheus’s head” oraz „Necháme se jak děti provázet nicotou / We let Ourselves Be Led like Children, by the Void” ukazały się w międzynarodowej antologii czesko-angielskiej pt.„Bludné kořeny / Wayward roots” . Na czeski wiersze przetłumaczyła Lenka Kuhar Danhelova, na angielski Dorota Bachratá. Tom zredagowali Robert Hýsek i Matthew Sweney, wydawcą jest Palacký University w Ołomuńcu.

okladka Topos142 DRUK 1W najnowszym, trzecim tegorocznym numerze dwumiesięcznika literackiego „Topos”, opublikowana została laudacja pt. „Wyzwolić się z posłuszeństwa chwili”. O tomie Jerzego Górzańskiego „Wszystko jest we wszystkim” z okazji wręczenia Nagrody Warszawskiej Premiery Literackiej – 23 kwietnia 2015 r. Autorem laudacji jest Krzysztof Kuczkowski. Tekst został wygłoszony w Klubie Księgarza w Warszawie w przytomności autora książki i licznie zgromadzonej publiczności.

[„Topos”, 3(142)2015] 

CANADAW internetowym Magazynie twórczym „Polska Canada” ukazały się nowe wiersze Krzysztofa Kuczkowskiego, „siódemki” z cyklu „Siedemdziesiąt siedem”.

Redaktorem portalu jest Aleksander Rybczyński, mieszkający w Toronto poeta i publicysta, autor „Insurekcji smoleńskiej”.

Czytaj całość: http://www.polskacanada.com/?p=2831

SLASKMajowy numer miesięcznika społeczno-kulturalnego „Śląsk” poświęcony został w dużej mierze postaci Feliksa Netza (1939–2015), wybitnego poety, prozaika, eseisty i tłumacza. Wśród poezji i poetów, „Wiersz piąty i szósty” Krzysztofa Kuczkowskiego dedykowany zmarłemu Poecie-Przyjacielowi.

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Projekt i realizacja: 1.2.1 STUDIO REKLAMOWE