marzec'15

MSW piątek, 27 marca br. o godz. 18.00, Krzysztof Kuczkowski poprowadzi spotkanie z poetą i prozaikiem Markiem Stokowskim. Okazją do spotkania jest tom prozy pt. „Kino krótkich filmów”. Niemniej poezji – i to wyśmienitej – na spotkaniu będzie dużo. Marek Stokowski wykreował na poły realny, na poły oniryczny świat, rządzący się swoimi intrygującymi prawami, z których kardynalnym jest prawo do funkcjonowania ludzi i natury we wzajemnej harmonii. Strojeniem świata zajmuje się bohater jego książek, „stroiciel lasu”. „Topos” i Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zapraszają do sopockiego Dworku Sierakowskich (ul. J. Czyżewskiego 12). Wstęp wolny.

 

O autorze: 
MAREK STOKOWSKI – ur. w 1957 r. w Warszawie. Absolwent Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowego studium działań edukacyjnych w muzeach. Poeta i prozaik. Kustosz w Muzeum Zamkowym w Malborku. Uczestnik Międzynarodowego Programu dla Profesjonalistów Filmowych Ekran w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Autor tomu wierszy „Dzień nad ciemną rzeką” (1996), humoresek „Sny dla dorosłych i dla dzieci” z obrazami Mariusza Stawarskiego (1998), książek popularnonaukowych (min. „Krzyżacy, ich państwo i zamki”, 2002), przewodników, powieści przygodowo-edukacyjnej „Noc tajemnic” (2005) oraz powieści współczesnych: „Samo-loty” (2005), „Stroiciel lasu” (2010) – nominowanej do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus za rok 2010 oraz „Kino krótkich filmów” (2014).

W sobotę 7 marca br. Krzysztof Kuczkowski, przewodniczący jury konkursu jednego wiersza im. Jerzego Tawłowicza, weźmie udział w zakopiańskiej Nocy poetów. Spotkanie z laureatami konkursu będzie miało miejsce w Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie w Zakopanem. Wstęp wolny.

plakatKKMiejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem zaprasza na spotkanie z poetą Krzysztofem Kuczkowskim pt. „Narcissus poeticus i jego zapach”. 6 marca (piątek) 2015 r., godz. 17.00, Czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej, os. Łukaszówki 4a. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Więcej:

http://www.biblioteka.zakopane.eu/wydarzenia/zaproszenia/272-krzysztof-kuczkowski-narcissus-poeticus-i-jego-zapach

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Projekt i realizacja: 1.2.1 STUDIO REKLAMOWE