lipiec'14

TWDwadzieścia premierowych wierszy Krzysztofa Kuczkowskiego z cyklu „Siedemdziesiąt siedem” publikuje lipcowy numer miesięcznika „Twórczość”. W numerze również świetne wiersze Krzysztofa Lisowskiego, Marcina Cieleckiego i kapitalna proza Dariusza Bitnera” pt. „Nóż w brzuchu”. Redaktorem naczelnym „Twórczości” jest Bohdan Zadura.

 [„Twórczość”, nr 7, lipiec 2014]

BLIZAPiętnaście premierowych wierszy Krzysztofa Kuczkowskiego z cyklu „Siedemdziesiąt siedem” publikuje najnowszy numer gdyńskiej „Blizy”. Tematem numeru jest „Przestrzeń i literatura”. Redaktorem naczelnym kwartalnika artystycznego jest Paweł Huelle.

[„Bliza”, nr 2(19)2014]

Fronda Lux„Tryb powtarzania” tak nazywa się poemat Krzysztofa Kuczkowskiego otwierający najnowszy numer Pisma poświęconego „Fronda Lux”. Premierowy tekst miał już swoją publiczną prezentację jako część większej całości pt. „Pięć krótkich monologów”, najpierw na Festiwalu Poezji w Sopocie w październiku 2013 roku, gdzie autor czytał do muzyki live wykonywanej przez Marcina Kulwasa (el. klawisze), później, w kwietniu br. na Festiwalu „Pisz i śpiewaj poezję” w Piszu do muzyki improwizowanej Irka Wojtczaka (saksofon, klarnet basowy, flet piccolo).

Uwaga! W spisie treści „Frondy Lux” Krzysztof Kuczkowski figuruje jako „Kuczkowski Wojciech”, ale zapewniamy, że chodzi o tego samego autora. Zdarza się. Gdy „tryb powtórzenia” zawiedzie, robi się śmiesznie.

[„Fronda Lux”, nr 71/2014]

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Projekt i realizacja: 1.2.1 STUDIO REKLAMOWE