ROlTak jak już pisaliśmy, w pt. 13 listopada br. w Dworku Sierakowskich w Sopocie o godz. 18.00 będzie miała miejsce prezentacja antologii „Konstelacja Toposu”. Natomiast w „Rozmówkach polsko-polskich”, cyklicznej audycji literackiej red. Ewy Zdrojkowskiej, „konstelacjoniści” czytają i komentują wiersze swoich kolegów. W audycji umieszczonej w archiwum Radia Olsztyn (do odsłuchania) występują Wojciech Gawłowski, Wojciech Kass, Jarosław Jakubowski, Artur Nowaczewski, Przemysław Dakowicz, Adrian Gleń, Wojciech Kudyba, Krzysztof Kuczkowski.

Na osobną uwagę zasługuje wystąpienie wybitnego krytyka literackiego Tomasza Burka, który o „Konstelacji…” mówi m.in.: „jest niezwykłym i zadziwiającym faktem (…) dla mnie osobiście będzie należała do takich książek, które trzymam przy głowie, to znaczy bardzo blisko siebie, żeby w każdej chwili móc do niej zajrzeć, poczytać, i żebym w ten sposób miał oparcie w świecie o kilka książek, które są książkami żywiącymi”.

Antologia poezji „Konstelacja Toposu” zaprezentowana została czytelnikom w czasie 8. Festiwalu Poezji w Sopocie. Zawiera wybór twórczości poetów skupionych wokół dwumiesięcznika literackiego „Topos” i tworzących Konfraternię Poetycką Topoi.

Posłuchaj>> http://ro.com.pl/konstelacja-toposu/01239006

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Projekt i realizacja: 1.2.1 STUDIO REKLAMOWE